O mnie

Nazywam się Agnieszka Rohde. Jestem psychologiem z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Pracuję w oparciu o metodę krótkoterminową BSFT, stosując terapię szybką, zorientowaną na rozwiązanie.

Nie zamykam się na interpretację Twoich działań, lecz często udzielam konkretnych porad i zaleceń do wykonania. W pełni rozumiem Twoją potrzebę poznania psychologa, zbudowania płaszczyzny porozumienia i zaufania, zanim rozpoczniemy wspólną pracę nad osiąganiem wyznaczonych celów.

Oferuję profesjonalną pomoc, bezpieczne i neutralne pole do rozmów o wszelkich problemach, z którymi spróbujemy się zmierzyć.

Spotkania z psychologiem pozwalają otworzyć się na nowe, często niespodziewane rozwiązania. Umożliwiają poznanie i wyrażenie najgłębszych, często nieuświadomionych uczuć. Celem terapii psychologicznej jest lepsze, bardziej komfortowe i satysfakcjonujące życie.


Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim, specjalność – psychologia kliniczna człowieka dorosłego. Przez wiele lat pracowałam z osobami będącymi w trudnych momentach życiowych, z rodzinami, małżeństwami w kryzysach, dziećmi i młodzieżą szkolną. Prowadziłam także zajęcia praktyczne i teoretyczne w szkole rodzenia. Niemal od samego początku pracuję z użyciem metody krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu (terapia BSFT). Posiadam Certyfikat terapeuty BSFT wystawiony przez Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi.

Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę, biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach i superwizjach organizowanych miedzy innymi przez łódzki ośrodek terapii BSFT. Prywatną praktykę psychologiczną prowadzę od 2007 roku.
W pracy koncentruję się na prowadzeniu krótkoterminowej terapii indywidualnej. Udzielam też konsultacji psychologicznych i umożliwiam jednorazowe spotkania osobom szukającym pomocy.